Gıda işletmelerinde oluşan atık yağların uygun şekilde toplanması ve biyodizel üretiminde kullanımına yönelik faaliyetlerin değerlendirilmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcilerinin katılımı ile Genel Müdürümüz Dr. Ersin Dilber başkanlığında bir istişare toplantısı yapılmıştır. Toplantıda, süreçte yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri tartışılmıştır.