Tam buğday ekmeği tüketiminin artırılması ve kamuoyunda farkındalık oluşması için Konya'da “Tam Buğday Ekmeğini Yaygınlaştırma Kampanyası" adı altında pilot bir çalışma yürütülmesine karar verildi.
Bu kapsamda, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve meslek odaları temsilcilerinin katılımıyla çevrimiçi bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, kampanyaya ilişkin oluşturulacak eylem planı üzerinde istişarelerde bulunuldu.